środa, 23 stycznia 2013

wspaniałe wakacje

wspaniałe wakacje i podroż mojego życia już za mną trochę szkoda ale życie nie składa się z samych przyjemności.
Australia to kraj wspaniałych ludzi i niesamowitych widoków zwiedziłam jego mikro kawałek ale wspomnienia będą grzać jeszcze długo.
Zastanawiałam się co mi się najbardziej podobało i stwierdzam że życie wśród przyrody. Byłam co prawda w Melbourne i Canberze ale głównie poza wielkimi miastami.  A tam na co dzień skaczą sobie kangury latają piękne papugi, idąc na spacer spotykasz kolczatkę i zachwycają śpiewające ptaki.
Mogłam pogłaskać kangura, wombata, koalę w  "Wildlife Parku" koło Balaratu ale chodziłam również w koronach drzew deszczowego lasu
Spacer w deszczowym lesie zarówno w koronach drzew jak i po ziemi sprawił mi niesamowitą radość podziwiałam przyrodę jej różnorodność i pięknoPrzepiękne widoki klifów  Great Ocean Road Aż trudno wszystko opisać i pokazać.
Ktoś powie że nasza Polska również piękna i miałby racje ale ta wyspa ma coś w sobie co hipnotyzuje pomimo pożarów i innych zagrożeń. więcej następnym razem.
1 komentarz:

  1. Piękne, piękne i jeszcze raz piękne. Powiem nieśmiało, że zazdroszczę Ci takich wakacji i to jeszcze w zimie. Masz wspaniałe wspomnienia, a wizyta z córka na pewno była miła.

    OdpowiedzUsuń